7B-12.000MEEQ-T
Manufacturer:
TXC
Mfr.Part #:
7B-12.000MEEQ-T
Datasheet:
Description:
Crystals 5.00mmL×3.20mmW×1.05mmH SMD/SMT 12 MHz 10 pF
ParameterValue
Tolerance0.001 %
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ω
Length5 mm
Width3.2004 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature70 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Number of Pins4
Height1.0414 mm
PackagingReel
Depth3.2 mm
RoHSCompliant
Manufacturer Package Identifier7B-12.000MEEQ-T
REACH SVHCNo SVHC
Frequency12 MHz
Frequency Stability10 ppm
Frequency Tolerance0.001 %
Load Capacitance10 pF
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Schedule B8541600080
Operating ModeFundamental
Height - Seated (Max)1.05 mm