7B-25.000MAAJ-T
Manufacturer:
TXC
Mfr.Part #:
7B-25.000MAAJ-T
Datasheet:
Description:
Crystals SMD-4 SMD/SMT 25 MHz 18 pF
ParameterValue
Tolerance0.003 %
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ω
Length5 mm
Width3.2 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature70 °C
Min Operating Temperature-10 °C
Number of Pins4
Height1.0414 mm
PackagingReel
Depth3.2 mm
Lead FreeLead Free
RoHSCompliant
REACH SVHCNo SVHC
Frequency25 MHz
Frequency Stability30 ppm
Frequency Tolerance0.003 %
Load Capacitance18 pF
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Schedule B8541600080
Operating ModeFundamental
Height - Seated (Max)1.05 mm