7M-27.120MEEQ-T
Manufacturer:
TXC
Mfr.Part #:
7M-27.120MEEQ-T
Datasheet:
Description:
Crystals 3.20mmL×2.50mmW×0.80mmH SMD/SMT 27.12 MHz 10 pF
ParameterValue
Frequency Stability10 ppm
Frequency Tolerance10 ppm
Load Capacitance10 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ω
Frequency27.12 MHz
Min Operating Temperature-20 °C
Operating ModeFundamental
RoHSCompliant
PackagingReel
Height - Seated (Max)0.8 mm
Drive Level100 µW
Max Operating Temperature85 °C