| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 500 V |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Type | Transparent |
| Current Rating | 10 A |
| Body Material | Thermoplastic |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Size | 5 mm x 20 mm |
| For Use With | Fuse Holders, OGD, OGD-SMD |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||


