| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 12 |
| Connector Type | Receptacle |
| Gender | Socket (Female) |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 1.5 mm |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 7487
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18317
Ext.Price$0.18317
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18317 | $0.18317 |
| 10 | $0.16599 | $1.65990 |
| 50 | $0.15043 | $7.52150 |
| 100 | $0.13446 | $13.44600 |
| 500 | $0.12018 | $60.09000 |
| 1000 | $0.11622 | $116.22000 |
| 3000 | $0.11239 | $337.17000 |
| 5000 | $0.10868 | $543.40000 |
