
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Male Pin |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 10 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
| Mating Post Length | 3.6 mm |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$1.07894
Ext.Price$1.07894
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.07894 | $1.07894 |
| 10 | $0.92006 | $9.20060 |
| 25 | $0.86414 | $21.60350 |
| 50 | $0.81162 | $40.58100 |
| 100 | $0.76229 | $76.22900 |
| 300 | $0.71596 | $214.78800 |
| 500 | $0.67245 | $336.22500 |
| 1000 | $0.63157 | $631.57000 |
