
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Tolerance | 20 % |
| Life (Hours) | 2000 Hours |
| Height - Seated (Max) | 18 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 400 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 3.5 mm |
| Ripple Current @ High Frequency | 300 mA @ 100 kHz |
Stock: 396
Distributors
pcbx
Unit Price$0.21878
Ext.Price$0.21878
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.21878 | $0.21878 |
| 10 | $0.19470 | $1.94700 |
| 50 | $0.17328 | $8.66400 |
| 100 | $0.14957 | $14.95700 |
| 500 | $0.12911 | $64.55500 |
| 1000 | $0.12343 | $123.43000 |
| 3000 | $0.11800 | $354.00000 |
| 5000 | $0.11280 | $564.00000 |
