
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 64 |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Interface | Ethernet |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 3.46 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| Ambient Temperature Range High | 85 °C |
| Number of Channels | 1 |
| Data Rate | 100 Mbps |
| Simplex/Duplex | Full Duplex |
| Number of Transceivers | 1 |
| Nominal Supply Current | 90 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 125 °C |
| Number of Receivers | 1 |
Stock: 583
Distributors
pcbx
Unit Price$7.20278
Ext.Price$7.20278
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $7.20278 | $7.20278 |
| 10 | $5.61347 | $56.13470 |
| 25 | $5.21336 | $130.33400 |
| 50 | $4.88042 | $244.02100 |
| 100 | $4.56874 | $456.87400 |
| 300 | $4.35882 | $1307.64600 |
| 500 | $4.15854 | $2079.27000 |
| 1000 | $3.96747 | $3967.47000 |
| 3000 | $3.78518 | $11355.54000 |
| 5000 | $3.61123 | $18056.15000 |
