
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Illumination Color | Hyper Red |
| Lens Style | Colored, Diffused, Dome |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Red Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 624 nm |
Stock: 34
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08822
Ext.Price$0.08822
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08822 | $0.08822 |
| 10 | $0.07868 | $0.78680 |
| 50 | $0.07018 | $3.50900 |
| 100 | $0.06466 | $6.46600 |
| 500 | $0.05958 | $29.79000 |
| 1000 | $0.05490 | $54.90000 |
| 3000 | $0.05087 | $152.61000 |
| 5000 | $0.04714 | $235.70000 |
