

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.95 V to 3.55 V |
| Illumination Color | Pure White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12106
Ext.Price$0.12106
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12106 | $0.12106 |
| 10 | $0.11031 | $1.10310 |
| 50 | $0.10051 | $5.02550 |
| 100 | $0.09157 | $9.15700 |
| 500 | $0.08342 | $41.71000 |
| 1000 | $0.07903 | $79.03000 |
| 3000 | $0.07487 | $224.61000 |
