

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.95 V to 3.35 V |
| Illumination Color | Pure White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
Stock: 5095
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05616
Ext.Price$0.05616
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05616 | $0.05616 |
| 10 | $0.05244 | $0.52440 |
| 50 | $0.04896 | $2.44800 |
| 100 | $0.04592 | $4.59200 |
| 500 | $0.04307 | $21.53500 |
| 1000 | $0.04104 | $41.04000 |
| 3000 | $0.03910 | $117.30000 |
