
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.95 V to 3.45 V |
| Illumination Color | Pure White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
Stock: 17171
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11539
Ext.Price$0.11539
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11539 | $0.11539 |
| 10 | $0.10226 | $1.02260 |
| 50 | $0.09062 | $4.53100 |
| 100 | $0.07945 | $7.94500 |
| 500 | $0.06965 | $34.82500 |
| 1000 | $0.06410 | $64.10000 |
| 3000 | $0.05900 | $177.00000 |
