
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.8 V to 3.3 V |
| Illumination Color | Pure White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Viewing Angle | 120 ° |
Stock: 3022
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13268
Ext.Price$0.13268
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13268 | $0.13268 |
| 10 | $0.06634 | $0.66340 |
| 50 | $0.05917 | $2.95850 |
| 100 | $0.05277 | $5.27700 |
| 500 | $0.04802 | $24.01000 |
| 1000 | $0.04370 | $43.70000 |
| 3000 | $0.03977 | $119.31000 |
| 5000 | $0.03619 | $180.95000 |
| 10000 | $0.03293 | $329.30000 |
