
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 30 mA |
| Forward Voltage | 2.95 V to 3.75 V |
| Illumination Color | Pure White |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Power Dissipation | 110 mW |
| Reverse Voltage | 5 V |
| Viewing Angle | 110 ° |
| Color | White |
| Length | 3.8 mm |
| Height | 400 µm |
| Number of Pins | 2 |
| Width | 1.1 mm |
| Number of LEDs | 1 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
