
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 50 mA, 30 mA, 30 mA |
| Forward Voltage | 1.8 V to 2.3 V, 2.75 V to 3.45 V, 2.75 V to 3.45 V |
| Illumination Color | Brilliant Red, Brilliant Green, Blue |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 618 nm to 627 nm, 520 nm to 535 nm, 457 nm to 466 nm |
Stock: 2055
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15216
Ext.Price$0.15216
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15216 | $0.15216 |
| 10 | $0.13556 | $1.35560 |
| 50 | $0.12077 | $6.03850 |
| 100 | $0.10516 | $10.51600 |
| 500 | $0.09157 | $45.78500 |
| 1000 | $0.08573 | $85.73000 |
| 3000 | $0.08026 | $240.78000 |
