
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 800 mA |
| Forward Voltage | 950 mV |
| Max Reverse Leakage Current | 10 µA |
| Element Configuration | Quad |
| Reverse Voltage | 1 kV |
| Reverse Current | 10 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 1 kV |
Stock: 14807
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02784
Ext.Price$0.02784
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02784 | $0.02784 |
| 10 | $0.01392 | $0.13920 |
| 50 | $0.01306 | $0.65300 |
| 100 | $0.01226 | $1.22600 |
| 500 | $0.01151 | $5.75500 |
| 1000 | $0.01080 | $10.80000 |
| 3000 | $0.01014 | $30.42000 |
| 5000 | $0.00951 | $47.55000 |
| 10000 | $0.00892 | $89.20000 |
