
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 13 pF |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Single Phase Bridge |
| Forward Current | 800 mA |
| Forward Voltage | 1.1 V |
| Max Reverse Leakage Current | 5 µA |
| Element Configuration | |
| Reverse Voltage | 1 kV |
| Reverse Current | 5 µA |
| Recovery Time | |
| Peak Reverse Voltage | 1 kV |
Stock: 14634
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05452
Ext.Price$0.05452
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05452 | $0.05452 |
| 10 | $0.02726 | $0.27260 |
| 50 | $0.02481 | $1.24050 |
| 100 | $0.02258 | $2.25800 |
| 500 | $0.02055 | $10.27500 |
| 1000 | $0.01870 | $18.70000 |
| 3000 | $0.01702 | $51.06000 |
| 5000 | $0.01548 | $77.40000 |
| 10000 | $0.01352 | $135.20000 |
| 30000 | $0.01313 | $393.90000 |
| 50000 | $0.01275 | $637.50000 |
| 100000 | $0.01238 | $1238.00000 |
