
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Capacitance | 1 pF |
| Lead Free | Lead Free |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Case/Package | 0402 |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Height | 550 µm |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Packaging | Reel |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness | 0.55 mm |
Stock: 10310
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.03001 | $0.30010 |
| 50 | $0.02704 | $1.35200 |
| 100 | $0.02436 | $2.43600 |
| 500 | $0.01624 | $8.12000 |
| 1000 | $0.01564 | $15.64000 |
| 3000 | $0.01468 | $44.04000 |
| 5000 | $0.01377 | $68.85000 |
| 10000 | $0.00812 | $81.20000 |
