
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 8.2 pF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Non-Compliant |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.55 mm |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 21490
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11883
Ext.Price$0.11883
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11883 | $0.11883 |
| 10 | $0.04942 | $0.49420 |
| 50 | $0.04517 | $2.25850 |
| 100 | $0.04129 | $4.12900 |
| 500 | $0.02941 | $14.70500 |
| 1000 | $0.02813 | $28.13000 |
| 3000 | $0.02585 | $77.55000 |
| 5000 | $0.02376 | $118.80000 |
| 10000 | $0.01624 | $162.40000 |
