
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.8 pF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Tolerance | 0.25 pF |
| Packaging | Reel |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 12283
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02436 | $0.24360 |
| 50 | $0.02277 | $1.13850 |
| 100 | $0.02129 | $2.12900 |
| 500 | $0.01564 | $7.82000 |
| 1000 | $0.01377 | $13.77000 |
| 3000 | $0.01280 | $38.40000 |
| 5000 | $0.01189 | $59.45000 |
| 10000 | $0.01128 | $112.80000 |
