
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8532240020 |
| Capacitance | 12 pF |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Thickness | 558.8 µm |
| Length | 990.6 µm |
| Mount | SMD/SMT |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Width | 508 µm |
| Case/Package | 0402 |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 5 % |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Dielectric | C0G (NP0) |
Stock: 51479
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01048
Ext.Price$0.01048
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01048 | $0.01048 |
| 10 | $0.00524 | $0.05240 |
| 50 | $0.00403 | $0.20150 |
| 100 | $0.00310 | $0.31000 |
| 500 | $0.00269 | $1.34500 |
| 1000 | $0.00233 | $2.33000 |
| 3000 | $0.00196 | $5.88000 |
| 5000 | $0.00186 | $9.30000 |
| 10000 | $0.00176 | $17.60000 |
| 30000 | $0.00167 | $50.10000 |
| 50000 | $0.00158 | $79.00000 |
