
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 56 pF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 30 ppm/°C |
| Height | 550 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 4413
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01624 | $0.16240 |
| 50 | $0.01495 | $0.74750 |
| 100 | $0.01377 | $1.37700 |
| 500 | $0.00872 | $4.36000 |
| 1000 | $0.00812 | $8.12000 |
| 3000 | $0.00628 | $18.84000 |
| 5000 | $0.00486 | $24.30000 |
| 10000 | $0.00376 | $37.60000 |
