
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8532240020 |
| Capacitance | 100 nF |
| Lead Free | Lead Free |
| Thickness | 558.8 µm |
| Length | 990.6 µm |
| Mount | SMD/SMT |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Width | 508 µm |
| Case/Package | 0402 |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 550 µm |
| Packaging | Reel |
| Dielectric | X7R |
Stock: 26883
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01016
Ext.Price$0.01016
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01016 | $0.01016 |
| 10 | $0.00508 | $0.05080 |
| 50 | $0.00391 | $0.19550 |
| 100 | $0.00301 | $0.30100 |
| 500 | $0.00265 | $1.32500 |
| 1000 | $0.00233 | $2.33000 |
| 3000 | $0.00196 | $5.88000 |
| 5000 | $0.00186 | $9.30000 |
| 10000 | $0.00176 | $17.60000 |
| 30000 | $0.00167 | $50.10000 |
| 50000 | $0.00158 | $79.00000 |
