
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 550 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Thickness | 0.55 mm |
Stock: 4326
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01016
Ext.Price$0.01016
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01016 | $0.01016 |
| 10 | $0.00508 | $0.05080 |
| 50 | $0.00391 | $0.19550 |
| 100 | $0.00301 | $0.30100 |
| 500 | $0.00259 | $1.29500 |
| 1000 | $0.00223 | $2.23000 |
| 3000 | $0.00196 | $5.88000 |
| 5000 | $0.00186 | $9.30000 |
| 10000 | $0.00176 | $17.60000 |
| 30000 | $0.00167 | $50.10000 |
| 50000 | $0.00158 | $79.00000 |
