
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 25 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Schedule B | 8532240020 |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Thickness | 0.55 mm |
Stock: 2596
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01248
Ext.Price$0.01248
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01248 | $0.01248 |
| 10 | $0.00624 | $0.06240 |
| 50 | $0.00480 | $0.24000 |
| 100 | $0.00369 | $0.36900 |
| 500 | $0.00317 | $1.58500 |
| 1000 | $0.00272 | $2.72000 |
| 3000 | $0.00216 | $6.48000 |
| 5000 | $0.00200 | $10.00000 |
| 10000 | $0.00186 | $18.60000 |
| 30000 | $0.00171 | $51.30000 |
| 50000 | $0.00158 | $79.00000 |
