
| Parameter | Value |
|---|---|
| Material | Ceramic |
| Capacitance | 3.3 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Tolerance | 10 % |
| Voltage Rating | 50 V |
| Height | 550 µm |
| Length | 990.6 µm |
| Thickness | 558.8 µm |
| Width | 508 µm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Dielectric | X7R |
Stock: 7461
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01624 | $0.16240 |
| 50 | $0.01424 | $0.71200 |
| 100 | $0.01248 | $1.24800 |
| 500 | $0.00940 | $4.70000 |
| 1000 | $0.00752 | $7.52000 |
| 3000 | $0.00722 | $21.66000 |
| 5000 | $0.00693 | $34.65000 |
| 10000 | $0.00693 | $69.30000 |
