
| Parameter | Value |
|---|---|
| Material | Ceramic |
| Capacitance | 470 pF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating | 50 V |
| Height | 550 µm |
| RoHS | Non-Compliant |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness | 0.55 mm |
Stock: 12229
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.01624 | $0.16240 |
| 50 | $0.01495 | $0.74750 |
| 100 | $0.01377 | $1.37700 |
| 500 | $0.00872 | $4.36000 |
| 1000 | $0.00812 | $8.12000 |
| 3000 | $0.00750 | $22.50000 |
| 5000 | $0.00693 | $34.65000 |
| 10000 | $0.00376 | $37.60000 |
