
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 990.6 µm |
| Width | 508 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 550 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 558.8 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.02376 | $0.23760 |
| 50 | $0.01627 | $0.81350 |
| 100 | $0.01395 | $1.39500 |
| 500 | $0.01005 | $5.02500 |
| 1000 | $0.00886 | $8.86000 |
| 3000 | $0.00782 | $23.46000 |
| 5000 | $0.00690 | $34.50000 |
| 10000 | $0.00608 | $60.80000 |
