
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 270 pF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 1327
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.03129 | $0.31290 |
| 50 | $0.02800 | $1.40000 |
| 100 | $0.02505 | $2.50500 |
| 500 | $0.02001 | $10.00500 |
| 1000 | $0.01813 | $18.13000 |
| 3000 | $0.01487 | $44.61000 |
| 5000 | $0.01219 | $60.95000 |
| 10000 | $0.01000 | $100.00000 |
