
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8532240020 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Capacitance | 470 pF |
| Lead Free | Lead Free |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Case/Package | 0603 |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Height | 900 µm |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Reel |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness | 0.9 mm |
Stock: 4202
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02072
Ext.Price$0.02072
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02072 | $0.02072 |
| 10 | $0.01036 | $0.10360 |
| 50 | $0.00797 | $0.39850 |
| 100 | $0.00709 | $0.70900 |
| 500 | $0.00631 | $3.15500 |
| 1000 | $0.00581 | $5.81000 |
| 3000 | $0.00535 | $16.05000 |
| 5000 | $0.00492 | $24.60000 |
| 10000 | $0.00453 | $45.30000 |
| 30000 | $0.00416 | $124.80000 |
