
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 100 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Non-Compliant |
| Schedule B | 8532240020 |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 17428
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02098
Ext.Price$0.02098
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02098 | $0.02098 |
| 10 | $0.01049 | $0.10490 |
| 50 | $0.00807 | $0.40350 |
| 100 | $0.00621 | $0.62100 |
| 500 | $0.00554 | $2.77000 |
| 1000 | $0.00495 | $4.95000 |
| 3000 | $0.00457 | $13.71000 |
| 5000 | $0.00422 | $21.10000 |
| 10000 | $0.00390 | $39.00000 |
| 30000 | $0.00360 | $108.00000 |
| 50000 | $0.00332 | $166.00000 |
| 100000 | $0.00307 | $307.00000 |
