
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 100 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Non-Compliant |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 1806
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02376 | $0.23760 |
| 50 | $0.02217 | $1.10850 |
| 100 | $0.02069 | $2.06900 |
| 500 | $0.01505 | $7.52500 |
| 1000 | $0.01377 | $13.77000 |
| 3000 | $0.01095 | $32.85000 |
| 5000 | $0.00871 | $43.55000 |
| 10000 | $0.00693 | $69.30000 |
