
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 100 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Non-Compliant |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.9 mm |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Dielectric | X7R |
Stock: 5562
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08139
Ext.Price$0.08139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08139 | $0.08139 |
| 10 | $0.03189 | $0.31890 |
| 50 | $0.02718 | $1.35900 |
| 100 | $0.02317 | $2.31700 |
| 500 | $0.01941 | $9.70500 |
| 1000 | $0.01752 | $17.52000 |
| 3000 | $0.00940 | $28.20000 |
