
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 µF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 10 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 2101
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03868
Ext.Price$0.03868
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03868 | $0.03868 |
| 10 | $0.01934 | $0.19340 |
| 50 | $0.01488 | $0.74400 |
| 100 | $0.01322 | $1.32200 |
| 500 | $0.01174 | $5.87000 |
| 1000 | $0.01077 | $10.77000 |
| 3000 | $0.00988 | $29.64000 |
| 5000 | $0.00906 | $45.30000 |
| 10000 | $0.00831 | $83.10000 |
| 30000 | $0.00762 | $228.60000 |
