
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 2534
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02646
Ext.Price$0.02646
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02646 | $0.02646 |
| 10 | $0.01323 | $0.13230 |
| 50 | $0.01018 | $0.50900 |
| 100 | $0.00921 | $0.92100 |
| 500 | $0.00834 | $4.17000 |
| 1000 | $0.00748 | $7.48000 |
| 3000 | $0.00671 | $20.13000 |
| 5000 | $0.00602 | $30.10000 |
| 10000 | $0.00540 | $54.00000 |
| 30000 | $0.00485 | $145.50000 |
