
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 1.6002 mm |
| Width | 787.4 µm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 889 µm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 3610
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.03565 | $0.35650 |
| 50 | $0.03133 | $1.56650 |
| 100 | $0.02753 | $2.75300 |
| 500 | $0.02317 | $11.58500 |
| 1000 | $0.02069 | $20.69000 |
| 3000 | $0.01624 | $48.72000 |
| 5000 | $0.01274 | $63.70000 |
| 10000 | $0.01000 | $100.00000 |
