
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 25 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 587
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03120
Ext.Price$0.03120
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03120 | $0.03120 |
| 10 | $0.01560 | $0.15600 |
| 50 | $0.01200 | $0.60000 |
| 100 | $0.01073 | $1.07300 |
| 500 | $0.00960 | $4.80000 |
| 1000 | $0.00884 | $8.84000 |
| 3000 | $0.00814 | $24.42000 |
| 5000 | $0.00749 | $37.45000 |
| 10000 | $0.00689 | $68.90000 |
| 30000 | $0.00634 | $190.20000 |
