
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8532240020 |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Capacitance | 10 nF |
| Lead Free | Lead Free |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Case/Package | 0603 |
| Voltage Rating | 50 V |
| Height | 900 µm |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
| Dielectric | X7R |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Non-Compliant |
Stock: 136393
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01870
Ext.Price$0.01870
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01870 | $0.01870 |
| 10 | $0.00935 | $0.09350 |
| 50 | $0.00719 | $0.35950 |
| 100 | $0.00553 | $0.55300 |
| 500 | $0.00492 | $2.46000 |
| 1000 | $0.00437 | $4.37000 |
| 3000 | $0.00410 | $12.30000 |
| 5000 | $0.00384 | $19.20000 |
| 10000 | $0.00360 | $36.00000 |
| 30000 | $0.00338 | $101.40000 |
| 50000 | $0.00317 | $158.50000 |
| 100000 | $0.00297 | $297.00000 |
