
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 68 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 900 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Non-Compliant |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
| Dielectric | X7R |
| Ratings | AEC-Q200 |
Stock: 7501
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07506
Ext.Price$0.07506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07506 | $0.07506 |
| 10 | $0.02881 | $0.28810 |
| 50 | $0.02477 | $1.23850 |
| 100 | $0.02129 | $2.12900 |
| 500 | $0.01881 | $9.40500 |
| 1000 | $0.01624 | $16.24000 |
| 3000 | $0.01353 | $40.59000 |
| 5000 | $0.01128 | $56.40000 |
| 10000 | $0.00940 | $94.00000 |
