
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 pF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 950 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 5 % |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Packaging | Reel |
Stock: 494
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02720
Ext.Price$0.02720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02720 | $0.02720 |
| 10 | $0.01360 | $0.13600 |
| 50 | $0.01046 | $0.52300 |
| 100 | $0.00940 | $0.94000 |
| 500 | $0.00844 | $4.22000 |
| 1000 | $0.00765 | $7.65000 |
| 3000 | $0.00693 | $20.79000 |
| 5000 | $0.00628 | $31.40000 |
| 10000 | $0.00569 | $56.90000 |
| 30000 | $0.00515 | $154.50000 |
