
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 470 pF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G (NP0) |
| Height | 950 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.7 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 224
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.03881 | $0.38810 |
| 50 | $0.03620 | $1.81000 |
| 100 | $0.03377 | $3.37700 |
| 500 | $0.02565 | $12.82500 |
| 1000 | $0.02317 | $23.17000 |
| 3000 | $0.01975 | $59.25000 |
| 5000 | $0.01684 | $84.20000 |
| 10000 | $0.01436 | $143.60000 |
