
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 2.0066 mm |
| Width | 1.2446 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 950 µm |
| Material | Ceramic |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 711.2 µm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Schedule B | 8532240020 |
Stock: 19220
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04618
Ext.Price$0.04618
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04618 | $0.04618 |
| 10 | $0.02309 | $0.23090 |
| 50 | $0.01776 | $0.88800 |
| 100 | $0.01608 | $1.60800 |
| 500 | $0.01455 | $7.27500 |
| 1000 | $0.01281 | $12.81000 |
| 3000 | $0.01127 | $33.81000 |
| 5000 | $0.01057 | $52.85000 |
| 10000 | $0.00991 | $99.10000 |
| 30000 | $0.00929 | $278.70000 |
| 50000 | $0.00871 | $435.50000 |
