
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Capacitance | 47 nF |
| Lead Free | Lead Free |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Case/Package | 0805 |
| Voltage Rating | 100 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Height | 950 µm |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
| Dielectric | X7R |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Thickness | 1.45 mm |
Stock: 44586
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13166
Ext.Price$0.13166
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13166 | $0.13166 |
| 10 | $0.06070 | $0.60700 |
| 50 | $0.05337 | $2.66850 |
| 100 | $0.04693 | $4.69300 |
| 500 | $0.03694 | $18.47000 |
| 1000 | $0.03257 | $32.57000 |
| 3000 | $0.02129 | $63.87000 |
| 5000 | $0.02001 | $100.05000 |
| 10000 | $0.01881 | $188.10000 |
