
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 950 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 16 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 5361
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26246
Ext.Price$0.26246
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26246 | $0.26246 |
| 10 | $0.13764 | $1.37640 |
| 50 | $0.13017 | $6.50850 |
| 100 | $0.12311 | $12.31100 |
| 500 | $0.09917 | $49.58500 |
| 1000 | $0.09233 | $92.33000 |
| 3000 | $0.06198 | $185.94000 |
