
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating | 25 V |
| Tolerance | 10 % |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
Stock: 4938
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10042
Ext.Price$0.10042
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10042 | $0.10042 |
| 10 | $0.05021 | $0.50210 |
| 50 | $0.04490 | $2.24500 |
| 100 | $0.04016 | $4.01600 |
| 500 | $0.03687 | $18.43500 |
| 1000 | $0.03385 | $33.85000 |
| 3000 | $0.03107 | $93.21000 |
| 5000 | $0.02626 | $131.30000 |
