
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 950 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Non-Compliant |
| Dielectric | X7R |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.45 mm |
Stock: 3337
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03868
Ext.Price$0.03868
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03868 | $0.03868 |
| 10 | $0.01934 | $0.19340 |
| 50 | $0.01488 | $0.74400 |
| 100 | $0.01327 | $1.32700 |
| 500 | $0.01183 | $5.91500 |
| 1000 | $0.01071 | $10.71000 |
| 3000 | $0.00970 | $29.10000 |
| 5000 | $0.00901 | $45.05000 |
| 10000 | $0.00837 | $83.70000 |
| 30000 | $0.00778 | $233.40000 |
| 50000 | $0.00723 | $361.50000 |
