
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 950 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 16 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| Thickness | 0.95 mm |
| Dielectric | X7R |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
Stock: 11885
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.04001 | $0.40010 |
| 50 | $0.03504 | $1.75200 |
| 100 | $0.03069 | $3.06900 |
| 500 | $0.02625 | $13.12500 |
| 1000 | $0.02376 | $23.76000 |
| 3000 | $0.01952 | $58.56000 |
| 5000 | $0.01603 | $80.15000 |
| 10000 | $0.01317 | $131.70000 |
