
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8532240020 |
| Capacitance | 100 nF |
| Lead Free | Lead Free |
| Thickness | 711.2 µm |
| Length | 2.0066 mm |
| Mount | SMD/SMT |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Material | Ceramic |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Width | 1.2446 mm |
| Case/Package | 0805 |
| Voltage Rating | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Reel |
| Dielectric | X7R |
| RoHS | Compliant |
Stock: 232831
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03170
Ext.Price$0.03170
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03170 | $0.03170 |
| 10 | $0.01585 | $0.15850 |
| 50 | $0.01219 | $0.60950 |
| 100 | $0.01082 | $1.08200 |
| 500 | $0.00960 | $4.80000 |
| 1000 | $0.00875 | $8.75000 |
| 3000 | $0.00798 | $23.94000 |
| 5000 | $0.00727 | $36.35000 |
| 10000 | $0.00663 | $66.30000 |
| 30000 | $0.00604 | $181.20000 |
