
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 950 µm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 10 % |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.95 mm |
| Dielectric | X7R |
Stock: 5350
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.04001 | $0.40010 |
| 50 | $0.03538 | $1.76900 |
| 100 | $0.03129 | $3.12900 |
| 500 | $0.02625 | $13.12500 |
| 1000 | $0.02376 | $23.76000 |
| 3000 | $0.02171 | $65.13000 |
| 5000 | $0.01984 | $99.20000 |
| 10000 | $0.01813 | $181.30000 |
