
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 nF |
| Tolerance | ±10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.95 mm |
| RoHS | Compliant |
| lead free status | |
| rohs status |
Stock: 2626
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03044
Ext.Price$0.03044
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03044 | $0.03044 |
| 10 | $0.01522 | $0.15220 |
| 50 | $0.01171 | $0.58550 |
| 100 | $0.01050 | $1.05000 |
| 500 | $0.00941 | $4.70500 |
| 1000 | $0.00861 | $8.61000 |
| 3000 | $0.00788 | $23.64000 |
| 5000 | $0.00721 | $36.05000 |
| 10000 | $0.00660 | $66.00000 |
| 30000 | $0.00604 | $181.20000 |
